WHATSAPP
FORM DOLDUR
+380 73 732 7373 Rezervasyon İçin Bizi Arayın

Andrew’s Descent

Andriyivskyy Descent, Kiev'in Yukarı Şehir mahallesini ve tarihsel olarak ticari Podil mahallesini birbirine bağlayan tarihi bir iniş . Tur rehberleri ve operatörler tarafından " Kiev'in Montmartre'si " olarak tanıtılan cadde, şehrin önemli bir turistik cazibe merkezidir.

720 metre (2,360 ft) uzunluğundaki iniş, döşenmiş parke taşlarından inşa edilmiştir ve Eski Kiev’i (Yukarı şehir) Podil’e (Aşağı şehir) bağlar . Volodymyrska Caddesi‘nin sonunda başlar ve Kontraktova Meydanı‘nın yakınında biten Zamkova Hora tepesinin etrafında dik bir şekilde iner . Andriyivskyy İnişi , Aslan Yürekli Richard Kalesi , 18. yüzyıldan kalma barok Aziz Andrew Kilisesi , ünlü Rus yazar Mikhail Bulgakov’un evi ve çok sayıda başka anıt dahil olmak üzere birkaç tarihi simge yapı ile işaretlenmiştir .

İnişin yeniden inşası hakkındaki son konuşmalar, Andriyivskyy İnişini kurtarmayı amaçlayan yerel bir taban örgütünün, inişin yeniden inşası için harekete geçmeleri için yerel makamlara dilekçe vermek için 1.000’den fazla imza topladığı 2006 yılından bu yana sürüyor.  23 Haziran 2009’da, Kiev Kent Konseyi yönetimi, bir yıl önce Belediye Başkanı Leonid Chernovetsky tarafından resmen ilan edilen Andriyivskyi Yokuşu‘nun yeniden inşasını onayladı . Yeniden yapılanmanın bütçesi kentin 2010 bütçesinde hazırlanmış olmasına rağmen, yeniden yapılanma için kesin zaman çizelgesi henüz kabul edilmedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.